Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych w osobie Pana Bartosza Świetnickiego. We wszystkich sprawach dotyczących danych osobowych z IOD można się skontatować pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Obowiązek informacyjny dotyczący pozyskanych danych osobowych przez administratora w formie zindywidualizowanej i uwzględniającej charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania danych osobowych realizowany jest przy każdej czynności, w ramach której przetwarzane są dane osobowe przez administratora, a w szczególności poprzez:

  1. realizację obowiązku informacyjnego przez poszczególne komórki organizacyjne Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie przy pierwszym kontakcie z osobą fizyczną.
  2. oznakowanie miejsc objętych monitoringiem przy jednoczesnym spełnieniu obowiązku informacyjnego w tym zakresie;
  3. przekazanie wymaganych informacji w momencie pozyskiwania zgody na przetwarzanie danych osobowych (w wyjątkowych przypadkach, kiedy brak  przesłanek legalizujących przetwarzanie danych na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych).

W razie zaistnienia potrzeby wykonania praw przysługujących podmiotowi danych na mocy art. 15 – 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, należy zwrócić się do inspektora ochrony danych, który udzieli informacji o zasadach i formie wykonania praw osoby, której dane dotyczą.

Klauzule informacyjne:

Klauzula informacyjna o charakterze ogólnym [ PDF ]

Klauzula informacyjna - mieszkańcy DPS Gnojno [ PDF ]

Klauzula informacyjna - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w  DPS Gnojno [ PDF ]

Klauzula informacyjna- monitoring [ PDF ]

Klauzula informacyjna - kontrahenci [ PDF ]

Klauzula informacyjna - Facebook [ PDF ]