I Tatrzańskie Spotkania turystyczno-krajoznawcze osób niepełnosprawnych woj. świętokrzyskiego

Utworzono: wtorek, 25, listopad 2014 Autor: Sławomir Gromiec

 

itatrzanskiespotkania 1 20141126 1289287948

W dniach 12-14.11.2014 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie zorganizowało I Tatrzańskie Spotkania turystyczno-krajoznawcze osób niepełnosprawnych woj. świętokrzyskiego. W wyjeździe do Zakopanego wzięło udział 40 osób niepełnosprawnych mieszkańców trzech powiatów woj. świętokrzyskiego (kielecki, staszowski, buski).

 

Celem wyjazdu była promocja zdrowego stylu życia, integracja młodzieży niepełnosprawnej i promowanie regionu górskiego, jego zabytków i walorów przyrodniczych.

            Bazą wypadową Spotkań był Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Maria 5 w Zakopanem ( właściciel Pani Maria Ustupska-Kaźmik), gdzie uczestnicy byli zakwaterowani. W trakcie pobytu w Zakopanem osoby niepełnosprawne brały udział w kuligu ( przewóz wozami konnymi) po okolicach Zakopanego w trakcie, którego mogli zwiedzić największe atrakcje miasta. Wjechali kolejką górską na Gubałówkę, gdzie podziwiali panoramę miasta. W drodze powrotnej do Gnojna uczestnicy zwiedzali Kraków ( Wawel, Rynek Główny).

  Realizacja w/w zadania możliwa była dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2014 r.

 


GALERIA

 

 

 

 

FreshJoomlaTemplates.com

© 2013-2015 - DPS w Gnojnie

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla!jest na licencji GNU

Sunday the 18th.