DZIEŃ DZIECKA W GMINIE GNOJNOW dniu 31.05.2014 roku na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczestnikami imprezy byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy oraz mieszkańcy naszego Domu.

Przy pięknej pogodzie uczestnicy zabawy przemaszerowali na płytę boiska pięknie się prezentując. Otwarcia tej szczególnej imprezy dokonała Pani Wójt Gminy Gnojno Jolanta Stachowicz, która przywitała wszystkich przybyłych gości, a w szczególności dzieci, bowiem ten dzień należał właśnie do nich. Życzenia przekazała również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gnojnie Pani Anna Kaczmarek Pniewska oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Terlecki.

Wśród zaproszonych gości był członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Pan Piotr Żołądek, który wszystkim życzył udanej zabawy.

W trakcie święta odbywały się występy artystyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gnojnie, Raczycach oraz Gimnazjum w Gnojnie. Najbardziej naszym mieszkańcom spodobał się występ jednego z uczniów, który zaśpiewał piosenkę pt: „Aleksandra”. Został on nagrodzony licznymi brawami. Następnie odbyły się liczne zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne, kalambury, zagadki, konkursy, jak również rozgrywki sportowe w piłkę nożną. Część naszych mieszkańców brała w nich udział.

Po przeprowadzonych konkursach prowadzący imprezę wręczali nagrody.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników zabawy gorący posiłek oraz przez całą imprezę zapewniali napoje.

Nasi mieszkańcy zadowoleni wrócili do Domu i mile wspominają w niej udział.

Podziękowania dla organizatorów za wspaniałą atmosferę, zabawę i humor.

Mieszkańcy DPS w Gnojnie oraz pracownicy :
1. Pani Anna Opałka – pracownik socjalny
2. Pani Marta Sobczyńska – terapeuta zajęciowy